|
19.10.09 |
|
To już ostatnia część artykułu dotyczącego regulacji i ustawiania wysokości akcji strun. Na koniec regulacja mostka.
Andrzej Harbrat |
|
Więcej…
|
|
19.10.09 |
|
A teraz młotkiem w gitarę – czyli bierzemy głęboki oddech i trach.
Andrzej Habrat |
|
Więcej…
|
|
09.09.09 |
|
W części drugiej opisujemy kolejne czynności, jakie należy wykonać, by obniżyć akcję strun w naszej gitarze akustycznej.
Andrzej Harbrat
|
|
Więcej…
|
|
13.08.09 |
|
Celem niniejszego opracowania jest chęć podzielenia się doświadczeniem, w jaki sposób pozbyć się prawdopodobnie największej zmory w większości niedrogich gitar akustycznych. Chodzi o zbyt dużą akcją strun (potocznie nazywaną twardością gitary). Czynności tu opisane zostały wykonane amatorsko w warunkach domowych, przy użyciu ogólnie dostępnych narzędzi. Kolejność czynności jest wynikiem własnych doświadczeń w trakcie pracy oraz zebranych informacji internetowych. Mam na myśli to, że gdybym miał to zrobić ponownie to zrobiłbym to właśnie tak jak napisałem poniżej.
Andrzej Habrat |
|
Więcej…
|
|
16.11.08 |
|

Line 6 Vetta II to jedna z najciekawszych propozycji tego producenta. Niestety, nie ułatwiono życia gitarzystom pod jednym zasadniczym względem - Vetta II nie ma do komunikacji z komputerem USB, a tylko MIDI, a programy są zapisywane w postaci komunikatów System Exclusive (SysEx) |
|
Więcej…
|