Reklama

Szukaj...

Najnowsze testy

TC Electronic BG250 – lekki wzmacniacz basowy combo z cyfrową końcówką, DSP i z 15” przetwornikiem + piezo
TC BG250 insertNa znanym forum elektronicznym kiedyś zostałem zbanowany za stwierdzenie, że najważniejszą cechą wzmacniacza basowego jest głośność, a reszta jest nieistotna. Nie wiem, jak sobie tam radzą beze mnie, ale muszę po namyśle stwierdzić, że ban mi się należał - bo wcale nie głośność jest najważniejsza :-P
Przemysław Ślużyński
Efekty AKAI Analog Custom Shop - Drive3 Distortion, Chorus, Phase Shifter

akai analogcustomshop smallEfekty gitarowe z serii AKAI to, wbrew pozorom, wcale nie nowość. Mimo, iż ostatnimi czasy firma nie specjalizowała się w konstruowaniu efektów gitarowych, to produkty takie jak Shred-O-Matic czy E2 Headrush mają swoje stałe miejsce wśród gitarzystów. W tym teście przyglądamy się analogom AKAI Professional.

Maciek Kowalewski

Roland G5 VG Stratocaster - gitara elektryczna z wbudowanym modelowaniem COSM
fender roland g5 smallNie każdy ma możliwość posiadania wielu niezłej klasy gitar – każdy natomiast chciałby być na tyle elastyczny, aby ze spokojem osiągnąć brzmienie stratocastera, a chwilę później uderzyć w struny solidnej machoniowej gitary z dwoma humbuckerami.  A gdyby tak posiadać gitarę, która potrafi to wszystko sama? Taką próbą jest właśnie Roland G5 VG Stratocaster, instrument z wbudowaną technologią modelowania COSM.

 Bartek Lewandowski
Dean Metalman 2A Demonator - 4-strunowa gitara basowa do ciężkiej muzy z aktywną elektroniką i trupimi czaszkami

Dean_Metalman_2A_Demonator_insertPrzysłowie muzyków mówi, że czego się nie dogra, to się „dowygląda”… I jest w tym sporo prawdy, bo na koncertach zdarza się, że muzykę „kupuje” się także oczami. W takich sytuacjach odpowiednio wyglądający instrument jest jak najbardziej na miejscu. Fajnie jest, jeśli oprócz tego jeszcze brzmi. Myślę, że to dobry punkt wyjścia,, aby przyjrzeć się basówce Metalman 2A Demonator firmy Dean Guitars.

Donat Zamiara

Vintage VE2000GG - gitara akustyczna grand auditorium sygnowana przez Gordona Giltrapa
vintage gg small
W poniższym artykule udało nam się nieco uciec od najbardziej rozpoznawalnych i rozpowszechnionych gitar akustycznych o kontstrukcji western, w stronę instrumentów spotykanych zdecydowanie rzadziej. Marka Vintage coraz bardziej poszerza swój asortyment, tym razem proponując konstrukcję Grand Auditorium, sygnowaną przez Gordona Giltrapa.
Staszek Kazu Góryński
Michel Sadanowsky w ramach cyklu Podróży po Strunach - wstęp bezpłatny
koncerty i festiwale
29.05.14
Michel Sadanowsky S1 czerwca w Mirkowie koło Wrocławia wystąpi Michel Sadanowsky, wirtuoz gitary klasycznej i znakomity gitarzysta flamenco. Pierwsza część występu będzie poświęcona muzyce hiszpańskiej i flamenco, w drugiej artysta odegra kompozycje francuskiego barda Georgesa Brassensa.
Michel Sadanowsky B
Koncert rozpocznie się o godzinie 18:30 w Mirkowie w kościele św. Brata Alberta, oddalonym zaledwie 12 km od wrocławskiego Rynku.

Michel Sadanowsky to artysta, którego życie przypomina prawdziwy scenariusz filmowy. Syn Francuzki i rosyjskiego emigranta być może nigdy nie zostałby gitarzystą, gdyby nie fakt, że jego ojciec odkrył nietypową promocję. W jednym z belgijskich sklepów oferowano gitarę w zamian za 24 opakowania kawy! Ponoć 12 letni Michel, którego rodzice nie mieli pieniędzy na nauczyciela muzyki, sam nauczył się grać na instrumencie. Dopiero po latach, kiedy jego ojciec wygrał znaczną sumę w zakładach wyścigów konnych, Michel miał szansę rozwinąć swoją pasję.

W 1975 Michel Sadanowsky zdobył tytuł magistra Międzynarodowego Uniwersytetu Muzycznego w Paryżu. W tym czasie spotkał również wielkich muzyków, którzy na zawsze wpłynęli na jego sposób gry na gitarze. Artysta zaprzyjaźnił się z wielkim kompozytorem tamtej dekady, Francisem Schwartzem, poznał wybitnego gitarzystę i nauczyciela Alvaro Pierri’ego oraz gitarzystów nowej generacji, takich jak: John Williams i Roberto Aussel. Wtedy też rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera.

Michel Sadanowsky był gościem największych festiwali gitarowych na świecie, od Warszawy po Filadelfię, od Sztokholmu po Sewillę, od Pragi po Hamburg, od Buenos Aires po Sydney. Kierował wydziałem gitary w szkole Juan Pedro w Barcelonie i utworzył Stage International de Guitare en Côte Basque. Obecnie nadal często wyjeżdża w międzynarodowe trasy koncertowe, a także wciąż prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas zagranicznych wyjazdów i festiwali.
 Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
 
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

soundcheck - gitary elektryczne

audio - Tokai AST 50 - przepiękna gitara typu stratocaster z przetwornikami w układzie SSS

ImageTej instrument z pewnością zainteresuje niejednego profesjonalistę. Świetnie leży w ręku, jeszcze lepiej brzmi. Nienaganne wykończenie.

Cena detaliczna: 2397 zł

soundcheck - gitarowe efekty stomp-box

Ibanez PH7 - analogowy phaser gitarowy w formie kostki stomp-box

ImagePH7 to kolejna kostka wchodząca w skład serii Tone-Lok. Jak zwykle charakteryzuje ją prosta obsługa oraz znakomity stosunek jakości do ceny.

Cena detaliczna: 349 zł

soundcheck - wzmacniacze gitarowe

VOX amPlug Metal - słuchawkowy ćwiczeniowy mini wzmacniacz gitarowy na baterie

ImageMiniaturowy wzmacniacz gitarowy na słuchawki emulujący brzmienie high-gainowych wzmacniaczy amerykańskich.

Cena detaliczna: 241 zł

gatunki drewna

Palisander brazyliski
Image
Zaprzyjaźnione serwisy:

E-MUZYK.pl | Portal Nagłośnieniowy - testy sprzętu PA | macmusic.pl | PCmusic.pl | ARB Media Poznań | Sylvan | R&S Wind | TS Wind | Posesor Poznań | Gothart Wood | Gothart Label | Systemy Pomiarowe imc | team 29er | Tanie strony www Poznań | Implanty Zębów Poznań | "Implanty Zębów" Gabinet Poznań | Pozycjonowanie stron | Tworzenie stron | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Pełna księgowość | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Księgowość dla wspólnot mieszkaniowych | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Pełna księgowość Poznań | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Książka przychodów i rozchodów KPiR Poznań | Skuteczne pozycjonowanie w Google stron firmowych | Kurs pozycjonowania w Google stron firmowych

e-gitara,gitara elektryczna,dobry wzmacniacz gitarowy,jaki wzmacniacz do rocka?,dobra gitara do heavymetalu